Türkçe   İngilizce
Ana Sayfa
Hakkımızda
Ürünlerimiz
Haberler
Hizmetlerimiz
E-Katalog
Sertifikalar
İnsan Kaynakları
İletişim
 Hızlı Erişim
- Ana Sayfa
- Hakkımızda
- Ürünlerimiz
- Hizmetlerimiz
Haberler
- İnsan Kaynakları
- İletişim
 Son Haberler
Nanokim Mantolama Sistemleri Nedir?
- TGRT EU Sektörün Ritmi
- Alan adı değişikliği.
- Have you reviewed our produts?
- Our New Website is Online
- Ürünlerimizi İncelediniz mi?
- Yeni Web Sitemiz Yayında
HABERLER
Ana SayfaHaberler « geri dön
Nanokim Mantolama Sistemleri Nedir? 24.03.2018

Mantolama Nedir ? 

Mantolama binalarda kışın ısı kayıplarını yazın ise ısı kazançlarını önlemek için binanın dış veya iç kabuğunun ısı yalıtım malzemeleri ile kaplanmasıdır. Mantolama yaparak binalarınızın ısı geçirgenliğini azaltırsınız. Bu sayede binanızın ısınması için harcayacağınız enerji daha da azalacaktır.

Binalarda ısının korunmasını sağlamak için en uygun yöntem mantolama yani ısı kaplaması uygulamasıdır. Isı yalıtımı için en uygun yöntem ise dış cephe mantolama sistemidir. Dış cephe mantolama sistemi kullanarak ısı kayıplarının önüne geçebilmek mümkündür.

Mantolamanın / Isı Yalıtımının Faydaları :

 • Binanın dış düzeyinin tamamen kaplandıktan sonra yalıtım sağlanır ve  binadaki ısı kaybı önemli bir miktarda azalır. Betonlarda yüksek olan ısı iletim oranı mantolama, ısı yalıtım sistemi uygulanarak azaltılabilir
 • Binayı saran ısı yalıtım sistemi sayesinde ısı farklarından dolayı oluşan çatlakların önüne geçilir.
 • Yoğuşma riski en düşük seviyeye geriler.
 • Mantolama yapılan bir binanın neme direncinde önemli bir artış olur.
 • Yaşam alanı konforunu arttırır.
 • Çevreye karşı duyarlıdır.

 

Nanokim Dış Cephe Mantolama Nasıl Yapılır?

Nanokim Mantolama Sistemeleri

a

a

a

a

a

a

a

a

a

 

 1. Dış cephe mantolama yapılmadan önce ilk olarak uygulama yapılacak yüzey pürüzlerden arındırılır. Eğer yeterli düzlük yok ise Nanokim Hazır Sıva ile yüzey düzgün hale getirilir.
 2. Dış cephe mantolama yapılmadan önce ilk olarak uygulama yapılacak yüzey pürüzlerden arındırılır. Eğer yeterli düzlük yok ise Nanokim Hazır Sıva ile yüzey düzgün hale getirilir.
 3. Isı yalıtım plakası yapıştırma uygulamasına geçilir. Bu plakalar strofor (EPS,XPS), taş yünü, fugalı veya karbonlu gibi farklı çeşitlerde olan plakalar olarak özelliklerine göre ayrılmaktadır. Nanokim Karbonlu EPS duvara Nanokim Levha Yapıştırma Harcı ile yapıştırılmak için önce çerçevelerine daha sonra ise iç kısmına sürülür.
 4. Plakalama işlemi bittikten sonra belirli aralıklarla Nanokim Dübelleri yerleştirilerek duvara sabitlenir.
 5. Köşe kısımlarda yüzeyin düz çıkmasını sağlamak için Nanokim Fileli Köşe Profilleri kullanılır.
 6. Dübelleme işlemi bittikten sonra plakaların üzeri Nanokim Levha Sıva Harcı ile kaplanır. Daha sonra yapılan sıvanın üzerine Nanokim Sıva Filesi yerleştirilir ve onun üzerine tekrardan Nanokim Levha Sıva Harcı ile sıvama yapılır.
 7. Uygulanan sıvalar kuramayı tamamladıktan sonra NanoAkrilik Dekoratif Sıva Astarı ile yüzey astarlanır ve dekoratif kaplama için gerekli yüzey hazırlanmış olur.
 8. Uygulanan astar kurumasını tamamlayınca Nanokim Dekoratif Sıva ile kaplama sıvası yapılır. 
 9. Artık yüzeyimiz boya sürmeye uygun hale gelmiştir. Bu aşamada istenilen renkte boya dekoratif kaplamanın üzerine uygulanılınır. Ve Mantolama işlemi tamalanır.
Bu şekilde mantolama işleminizi tamamlayıp artık daha tasarruflu bir binaya sahip olursunuz. 

 

 
Önceki
 
Adres: Hamitli Mah. Uzuncaorman Sok. No:48/A Hendek / SAKARYA Telefon: 0 850 650 6266 Faks: 0 264 654 55 00 E-Posta: info@nanokim.net
 
Ana Sayfa | Hakkımızda | Ürünlerimiz | Haberler | Hizmetlerimiz | Sertifikalar | İnsan Kaynakları | İletişim | Etiketler © Tüm Hakları Saklıdır